NAUJIENOS
  Archyvas
 
APIE TŪKSTANTMETĮ
Tūkstantmečio renginiai 2009
Ženklas
 
VALSTYBINĖ KOMISIJA
 
DIREKCIJA (LTMD)
Koordinacinė taryba
 
TEISĖS AKTAI
 
TŪKSTANTMEČIO PROGRAMA
 
PROJEKTŲ VYKDYMAS
Mokslinių tyrimų, leidybos
Kultūros paveldo, architektūros
Kultūros, meno, visuomeniniai
 
KONKURSAI
 
RENGINIAI
Valstybinės įstaigos
Savivaldybės
Visuomeninės organizacijos
Privačios iniciatyvos

LIETUVIŲ ŠIUOLAIKINIO MENO PROJEKTAS „MILLENNIUM“ DANIJOJE.

Šį šeštadienį, spalio 24 d. 13 val. Ikasto (Danija) šiuolaikinio meno parodų centras „Kunstpakhuset“ pakvies visus į šiuolaikinės dailės projekto „Millennium“ pristatymą: septynių lietuvių dailininkų darbų parodos atidarymą, seminarą apie lietuvių šiuolaikinės dailės tendencijas ir spaudos konferenciją. Parodą atidarys Ikasto-Brandės meras Carsten Kissmeyer ir LR kultūros atašė Danijoje, Islandijoje bei Norvegijoje Liana Ruokytė-Jonsson. Šis projektas sukurtas kaip gyva reakcija į visuomenės kultūros poreikį, į jos norus, baimes ir abejones. Kultūrpolis klausia – ką menas gali duoti visuomenei ir ką visuomenė yra pasiruošusi padaryti, kad pažintų meną. Meno projektas „Millennium“  simboliškai užsimena apie Lietuvos tūkstantmetį ir pristato septynių Lietuvos menininkų: Ingos Likšaitės, Lauros Keblytės, Aurelijos Draugelės, Agnės Jonkutės, Irmos Leščinskaitės, Žygimanto Augustino ir Tado Vosyliaus kūrybą Danijoje. Autoriai intriguojančiai išryškina sudedamąsias „meno kultūros“ dalis – formą, spalvą, tekstūrą ir faktūrą, medžiagiškumą ir laiko trukmę, semantiką, jos kodus ir kanonus. Jų mene vienodai svarbu ir technikos virtuoziškumas ir turinio intriga. Daug dėmesio yra skiriama kūrinio formos ar idėjos remake`ui, ji atkartojama skirtingomis medijomis, arba tiesiog replikuoja šviesos, spalvinės abstrakcijos ar kūniškosios fiziologijos motyvus. Kūriniuose persipina optiniai efektai, šiandienos meno koncepcijoms būdingos socialinės sąmonės refleksijos, netgi renesansinių idealų, barokinio puošnumo stilizacija. Parodoje pristatoma šiuolaikinė tekstilė ir tapyba, kinetiniai paviršius plastikos iki  kūrybos proceso vizualizavimo. Projekto kuratoriai: Ignas Kazakevičius ir Bronė Neverdauskienė.


Plenere  "Naujamiestis 1000-mečio labirintuose" dalyvavo įvairaus amžiaus gyventojai.

14 skulptūrų pastatytos pusės hektaro aikštėje. Čia yra iš šiaudų pagamintas suolas, verpstė, lango rėmas.

Daugiau žiūrėti čia


Lietuvos tūkstantmečio minėjimo renginys Trakų kultūros rūmuose „Keliaukime baltų takais į Rytus: žodžio, vaizdo ir muzikos dermės“.

2009 m. spalio 15 d., ketvirtadienį, 17 val. Trakų kultūros rūmuose (Vytauto g. 69, Trakai) įvyks Lietuvos tūkstantmečiui paminėti skirtas renginys „Keliaukime baltų takais į Rytus: žodžio, vaizdo ir muzikos dermės“.

Pačiau


Teatralizuota lietuvių kalbos pamoka - vaidinimas - koncertas "Lietuvos tūkstantmečiui- iš amžių glūdumos" bus atliekama Nidos vidurinės mokyklos aktų salėje Mokytojo dienos proga.

Programoje  dalyvaus folkloro aktorės  : Kristina Bareikienė ir Janina Matekonytė.

Pamokų pradžia: 11 val. Ir 12:20val.

Daugiau


Tautodailininkės Irenos Antaninos Suveizdienės tapybos darbų paroda, skirta Lietuvos vardo tūkstantmečiui.

Parodos atidarymas įvyks spalio 5 d. 15.30 val. Lietuvos technikos bibliotekoje, „Tako" galerijoje (I a. Šv. Ignoto 6, Vilnius).

Plačiau


"Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose"-į pokalbį apie Lietuvos tūkstantmečio parodoje eksponuojamas vertybes ir parodos katalogo sutiktuves maloniai kviečia:

Lietuvos archyvų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės,

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai,

Lietuvos dailės muziejus.

Daugiau


Minint Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį, Maišiagaloje vyks tradicinė

Algirdo minėjimo  šventė.

Plačiau


Vilniaus etninės kultūros centras rugsėjo 20 d. kviečia į Lietuvos tūkstantmečiui ir Rudens lygiadieniui paminėti skirtą renginį Vilniaus legenda.

Daugiau žiūrėti čia


Paroda "Lietuvos tūkstantmečio programos leidiniai"

Nacionalinėje bibliotekoje ši paroda veiks iki rugsėjo 28 d. Joje eksponuojami įvairios tematikos leidiniai. Lietuvos tūkstantmečio vardo paminėjimo direkcija nuo 1998 m. vykdo specialų leidybos projektą. Finansuota beveik 300 leidinių. 180 leidiniai išleisti su tūkstantmečio ženklu.


Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija bei jungtinė kaimų bendruomenė "Užugiriai" organizuoja „Tūkstantmečio ženklų tako“ atidarymo renginį

Pilietinės iniciatyvos dėka Būdų kaimo teritorijoje š.m. rugsėjo 12 dieną bus įgyvendintas reikšmingas tiek Trakams, tiek visai Lietuvai „Tūkstantmečio ženklų tako“ projektas, iš esmės pakeisiantis šio regiono veidą bei praturtinsiantis Trakus nauju krikščioniškosios piligrimystės traukos objektu.

    www.uzugiriai.lt

Viena Tian Šanio viršukalnė pavadinta Lietuvos tūkstantmečio vardu

Anot alpinisto Viliaus Šaduikio nuspręsta Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečio proga surasti bevardę viršukalnę  ir  į    įkopti.

Plačiau


Lietuvos vardo paminėjimo  tūkstantmečio proga-ženklo paieška kukurūzų labirinte

S. Kaminskas, kukurūzų labirinto autorius, lauke išmynė tūkstantmečio ženklą.

Išsamiau žiūrėti čia


Matų ir saikų ekspozicija Lietuvos liaudies buities muziejuje

Rugpjūčio 6 d., ketvirtadienį, 13 val. vyks „urmininko“ namo iš Kėdainių pristatymas. Plečiant bei vystant Lietuvos liaudies buities muziejaus veiklą, buvo skirtas dalinis Tūkstantmečio programos finansavimas.

 

Plačiau


Didžiausias tūkstantmečio renginys vakarų Lietuvoje - „The Tall Ships’ Races Baltic 2009“

Liepos 31 - rugpjūčio 3 dienomis Klaipėdą papuošė šimtai burių. Suplaukė šimtai tūkstančių svečių.

Plačiau


Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui - Tūkstantmečio žiedas

VšĮ Sveikatos centras "Amžinoji Sandora" kviečia dalyvauti projekte - Vilties ir meilės laiškai Lietuvai. Kūriniai bus įamžinti Tūkstantmečio laiškų knygoje.

Plačiau


„Siluetas LT“ - Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui skirtas žygis

Šį unikalų žygį aplink Lietuvą organizavo Vilniaus universiteto kultūros vadybininkai kartu su bendrove „Telesoftas“.

Plačiau


 Lietuvos technikos bibliotekoje nuo 2009 m. liepos 21 d. eksponuojama Ž. Vasiliauskienės tapybos paroda „Vilnius ”

"Šią parodėlę skiriu Vilniui.

Šiemet minimas Lietuvos vardo tūkstantmetis sujaudino, prikėlė daug prisiminimų, o liepos 6 d. ir ypač Dainų šventė atgaivino senąjį Vilnių, jaunystę...

Kažkada tyliai, ne per daug ir ne per garsiai šnekant, Pilies skersgatvyje tautodailininkai kabino ant senų Vilniaus sienų savo darbus. Savaip parodydami, kad Lietuva gyva, graži. Tada tai buvo didelė šventė, bet nesulyginama su šių metų.

Štai ir aš, jau 63 metus gyvenanti Vilniuje. Man teko vaikščioti ir tarp karo griuvėsių, ir matyti atstatomą Vilnių. Atminty išliko visoks Vilnius, skirtingi jo gyvenimo laikotarpiai.Vienus pavyko išsaugoti piešiniuose, kitus atmintis atgaivina dabar. Na, o kaipgi Vilnius be gėlių? Tegul jos visad puošia brangų mums miestą".

 Živilė Vasliauskienė

Paroda veiks „Tako“ ( I a.) galerijoje iki rugpjūčio 28 d., įėjimas nemokamas.

Informaciją pateikė:

LTB Parodų ir ryšių su visuomene grupė.

Šv. Ignoto g. 6, Vilnius

El.p. parodos@tb.lt

Tel.: 261 03 67


Viena iš Tian Šanio  viršūkalnių bus pavadinta Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio vardu

Ekspedicijoje į Tian Šanio kalnyną dalyvauja apie 200 keliautojų.

Daugiau žiūrėti čia


Septintoji karaimų kalbos mokykla - stovykla skirta Lietuvos tūkstantmečiui

  Š. m. liepos 6 - 17 d. Trakuose vyksta septintoji karaimų kalbos mokykla - stovykla, kuri rengiama kartu su Švedijos institutu ir Upsalos universitetu. Ši kūrybinė stovykla skiriama Lietuvos tūkstantmečiui.
  Stovyklos baigiamasis egzaminas - koncertas vyks liepos 17 d. 18 val. Trakų kultūros namuose. Programoje: stovyklos dalyvių teatriniai eskizai karaimų kalba ir karaimų folkloro kolektyvų iš Lietuvos ir Lenkijos pasirodymai.


 Minske, Lietuvos Respublikos ambasadoje (Baltarusijos Respublika),  liepos 8 d. atidaryta Lietuvos tūkstantmečio programos paroda „LIETUVA: KULTŪRA IR ISTORIJA“ baltarusių kalba, kuri veiks iki rugpjūčio 14 d. Parodą atidarė Lietuvos Respublikos ambasadorius Baltarusijoje Edminas Bagdonas.

Daugiau


Europos tautų kultūrų šventė „Europiada“ liepos 22 - 26 dienomis atkeliaus į Klaipėdą - uostamiestį užplūs kone puspenkto tūkstančio šokėjų, muzikantų, dainininkų iš 24 Europos valstybių. Pirmą kartą Lietuvoje vyksiančiam renginiui, kuris įtrauktas į Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimo jubiliejinę programą, specialų aštuonių laidų ciklą paskirs nacionalinė televizija.

Daugiau


Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio proga - muzikinės dramos „Karalius Mindaugas“ premjera

Kauno miesto valstybinė filharmonija bei simfoninis orkestras liepos 17d. 21val. Rotušės aikštėje pristatys kompozitoriaus Gedimino Rimkaus - Rimkevičiaus monumentalų muzikinį veikalą.

Tai muzikinė drama „Karaliuis Mindaugas“ pagal Janinos Laniauskienės poemą.

Plačiau


DELFI kviečia

Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio proga visus savo skaitytojus iš 15 kūrinių,  jau įrašytų į “Lietuvos tūkstantmečio dainų” albumą, išrinkti vieną pačią brangiausią mums Lietuvos tūkstantmečio dainą.

Daugiau žiūrėkite čia


Projektas Lietuvos vardo paminėjimo 1000-čiui „Nugalėk save“

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga 2009 m. rugpjūčio mėn. 4 - 13 dienomis organizuoja žmonių su negalia maratoną. 20 žmonių iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos nuvažiuos 350 km.

Projekto tikslas - skleisti informaciją apie traumų, nelaimingų atsitikimų prevenciją, skatinti žmonių su negalia saviraišką, integraciją  į visuomenę per sportinę veiklą.

Daugiau apie Lietuvos žmonių su negalia sąjungą


„Vėlyvos vėjo vėliavos“

Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio proga poetas Justinas Marcinkevicius išleido eilėraščių rinktinę „Vėlyvos vėjo vėliavos“. Šioje rinktinėje apie 200 eilėraščių. Jie atspindi poeto kūrybinį kelią, lietuvių tautos, istorijos, kalbos, kultūros raidą bei aktualijas.


 Medalis, skirtas Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui

Tūkstantmečio proga skulptorius Juozas Kalinauskas sukūrė plačios istorinės panoramos medalį.

Plačiau


"Lietuvos tūkstantmečio technikos paveldas ir inžinerinės minties paminklai bei jų kūrėjai"

Paroda veiks Lietuvos technikos bibliotekoje nuo liepos 7 d. iki 31 d.

"Mūsų praeitis glūdi ne tik istorijos puslapiuose, dainose ar padavimuose, ją atspindi ir žmonijos rankomis sukurti materialūs daiktai – inžinerinės, techninės bei technologinės minties kūriniai. Vykstant spartiems pokyčiams žmonijos gyvenime ypač svarbu išsaugoti technikos paveldą. Tik jį pažinę galėsime suprasti kūrybinių mokslo žmonių, inžinierių ir liaudies meistrų poveikį žmonijos raidai".
Lietuvos technikos bibliotekos Parodų rengimo grupė
.


2009 metų liepos 8–10 dienomis Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, bendradarbiaudamas su Grenoblio Stendalio universiteto Vaizduotės tyrimų centru organizuoja, tarptautinę mokslinę konferenciją-

Baltiškoji pasaulėjauta: nuo mitologijos iki tautosakos.

Konferencija dedikuojama Lietuvos vardo tūkstantmečiui. Renginys vyks Europos parko konferencijų salėje (Joneikiškių k., Vilniaus r.).

Daugiau žiūrėkite čia


Dailininko Giedriaus Paulauskio medalį, skirtą Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui, nukaldino Lietuvos monetų kalykla. Jubiliejinis medalis papuoštas Kvedlinburgo analų motyvais.

Daugiau


Liepos 1 d. Vilniaus katedros varpai paskelbė Lietuvos tūkstantmečio šventę- "Amžių Sutartinė". Atidarymo koncertą "Pasveikinkim vieni kitus" tiesiogiai transliavo Lietuvos televizija. Žiūrovai taip pat išgirdo Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo kalbą.

Plačiau


2009 m. liepos 3 d., penktadienį, 8 val. Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) prasidės Lietuvos Tūkstantmečiui skirta tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Tūkstantmetis ir lokalioji istorija“

Konferencijoje dalyvaus 25 pranešėjai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos, visų Lietuvos kraštų savivaldos atstovai.

Programa


Šiaulių dailės galerija kviečia į parodos atidarymą-

Tarptautinis ekslibrisų konkursas-paroda Exlibris. Paroda skirta Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui.

Išsamiau


Aukštaitijos siaurasis geležinkelis kviečia:

Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantme švęskime drauge!

Daugiau


Paskelbta Lietuvos tūkstantmečio iškilmėse dalyvausiančios Katalikų Bažnyčios delegacijos sudėtis
 

Šeštadienį buvo paskelbtas Benedikto XVI laiškas Kardinolų kolegijos dekanui kardinolui Angelo Sodano, kuriuo popiežius jį skiria savo legatu Vilniuje liepos 6 dieną vyksiančiose Lietuvos vardo tūkstantmečio iškilmėse. Apie kardinolo Sodano skyrimą buvo pranešta jau prieš keletą savaičių. Dabar viešai skelbiamu lotynų kalba parašytu laišku, Benediktas XVI jį įgalioja perduoti savo nuoširdžius sveikinimus ir apaštališkąjį palaiminimą visiems liepos 6-osios iškilmių dalyviams.

Ta pačia proga taip pat informuojama, jog kardinolą Angelo Sodano Vilniuje vyksiančiose iškilmėse lydės oficiali keturių asmenų Katalikų Bažnyčios delegacija, kuriai priklausys Lietuvos vyskupų konferencijos sekretorius monsinjoras Gintaras Grušas, jėzuitas kunigas Lionginas Virbalas, Šventojo Sosto Valstybės sekretoriato pareigūnas monsinjoras Piero Pioppo ir Apaštališkosios nunciatūros Lietuvoje patarėjas monsinjoras Jean-Francois Lantheaume.

Daugiau


UAB Eglės leidykla Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio proga leis akvarelių kalendorių „Tūkstantmečio odisėja“

Plačiau


Unikalus renginys Lietuvos tūkstantmečio proga

Šį sekmadienį 2009 m. birželio 28 d. 19:00 val. Kauno mieste, prie Kauno pilies (iš kunigų seminarijos pusės) bus eksponuojamas 1000-mečio automobilis.

Ant jo bus užklijuota 1000 ąžuolo lapų, simbolizuojančių 1000 metų Lietuvos vardui.


Lietuvos banke birželio 26 d., penktadienį, bus pristyta trečioji 100 litų proginė moneta, skirta Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui

Daugiau informacijos rasite čia:http://www.lb.lt/home/default.asp


Lietuvos analitinės psichologijos asociacija kviečia į pirmąją Europos analitinės psichologijos konferenciją Vilniuje „Dialogas sandūroroje tarp Rytų ir Vakarų: kultūrinio tapatumo praeitis, dabartis ir ateitis“

Programa:http://www.lapa.lt/lt/asociacija/konferencija-vilniuje-2009/konferencijos-programa


Lietuvos vardo tūkstantmečio proga - „Tautiška giesmė“, šviesos ant tūkstančio piliakalnių

2009 m. liepos 5 d. 21 val. „Tūkstantmečio odisėjos“ būriuotojai bei visa Lietuva pirmą kartą istorijoje visame pasaulyje vienu metu giedos „Tautišką giesmę“. Lietuvai pagražinti draugija kviečia visus ta proga uždegti aukarus, vienybės žiburius nuo Birutės kalno prie Baltijos iki Aukštojo kalno prie Medininkų pilies.

Daugiau informacijos rasite čia: www.lpd.lt


"Swedbank" išleido riboto tiražo proginę mokėjimo kortelę „Visa Electron“

Kortelėje įamžinta unikali „Tūkstantmečio odisėjos“ akimirka – bangas skrodžianti jachta „Ambersail“ LTU 1000.

Platesnė informacija: http://www.swedbank.lt


Lietuvių Grįžimo Į Tėvynę Informacijos Centras kviečia paminėti Lietuvos tūkstantmetį

Šių metų birželio 17 d. 18 v. LGITI - Centre / Gedimino pr. 64/ vyks renginys skirtas Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui.

Plačiau:


Vyskupijų renginiai taps Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo dalimi

Daugiau žiūrėti čia.


Nacionalinės dailės galerijos atidarymas

2009 m. birželio 19 d. 11 val. rekonstruotoje Nacionalinėje dailės galerijoje vyks spaudos konferencija

Joje bus pristatyta nuolatinė XX-XXI a. Lietuvos dailės ekspozicija ir pirmoji Galerijoje tarptautinė paroda „Spalvų ir garsų dialogai. M.K. Čiurlionio ir amžininkų kūryba“.

Birželio 20 d. atidaroma Nacionalinė dailės galerija.

Lankytojai laukiami  birželio 21 d.

Plačiau: http://www.ldm.lt/NDG/Index.htm


"Čia 1000 metų dabar"

Lietuvos liaudies kultūros centro Regionų kultūros informacijos poskyrių vyr. specialistė Eglė Ladigienė pažymėjo, kad šiemet Dainų šventėje bus gausu gėlių. Sužydėję geltonais žiedais serenčiai Neries upės krantinėje prie Mindaugo tilto, išryškins užrašą, skirtą Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui. Tai poeto Vlado Braziūno žodžiai - “Čia 1000 metų dabar“.

Gėlių sodinimu pasirūpino dainų šventės savanoriai - studentai ir moksleiviai.


Maloniai kviečiame Jus į 12-ąją LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO KNYGŲ KELIO PER LIETUVĄ kelionę TRAKŲ krašte!  Išsamesnė informacija - prisegtuke.


"SUDARGO PILIAKALNIŲ ATSIDŪSĖJIMAI"

PROGRAMA:
11.30 - Šv. mišios Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje.
14.00 - Knygnešių, bei Sudargo pilies gynėjų pagerbimas prie paminklų.
16.00  - Iškilminga šventės pradžia Sudargo pušyne.
16.30 - Folkloro kolektyvų pasirodymas: 
„JOTIJA” (Garliava), vad. Irena Gurskinė, Mintautas Pečiulis
„NOVA” (Patašinė), vad. Nijolė Černevičienė
 „DIEMEDIS” (Kalvarija), vad. Žydruolė Mankauskaitė-Zenevičienė; 
„SANTAKA” (Sintautai), vad. Jūratė Navickienė.
18.30 - Kelmės rajono savivaldybės mažasis teatras. B. Dauguviečio „Žaldokynė“, rež.  Algimantas Armonas.
20.00 - Populiarioji klasika ir retro.  Nacionalinės premijos laureatas M. K. Čiurlionio kvartetas, bei solistai: Aušra Liutkutė, Aušra Burneckaitė ir Šarūnas Čepulis. Koncertą ves muzikologas Viktoras Gerulaitis.
20.45 - Improvizacija piliakalnių tema. Atlikėjai: Gediminas Sederevičius, fleita (šakuhači), Tomas Dobrovolskis, varinis gaublys, perkusija.
21.00 - Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“, vad. Giedrius Svilainis.
22.15 - Saulę palydėsime besigėrėdami Algimanto Vorevičiaus sukurta ugnies skulptūra.
22.30 - Vakaras prie laužo.
 

Organizatoriai:
Sudargo bendruomenės centras
Sudargo seniūnija
Šakių raj. Savivaldybės Kultūros ir turizmo skyrius
Tel. Pasiteiravimui: 8-345 43343

Renginį remia Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcija prie LR Prezidento kanceliarijos


LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO DAINŲ ŠVENTĖS PROGRAMA


"Ambersail" - tęsia kelionę

„Tūkstantmečio Odisėja“ lanko Airijos krantus.
Daugiau:
http://1000odiseja.lt/index.php/pageid/815
„Tūkstantmečio Odisėja“ birželio 4 d. pasieks Londoną.
Daugiau:
http://1000odiseja.lt/index.php/pageid/859/articleid/873

Kauno technologijos universitetas tūkstantmečio proga iškals tūkstantmečio ženklą granitinėje knygoje.


Tarptautinė mokslinė konferencija „Danielius Kleinas ir jo epocha“

Šių metų birželio 25 d. Vilniaus universiteto Filologijos fakultete vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Danielius Kleinas ir jo epocha“. Konferencija skirta Lietuvos tūkstantmečiui ir 400-osioms Kleino gimimo metinėms. Danielius Kleinas (1609–1666) – vienas iškiliausių XVII amžiaus filologų, poetas, gramatikas, teologas. Konferencijos programoje numatyti tokie pranešimai: Liane Klein „Danieliaus Kleino veiklos kultūrinis kontekstas“; Axel E. Walter „Simon Dach und Daniel Klein – Beispiele gelehrter Kommunikation und kulturellen Transfers in Kleinlitauen im 17. Jahrhundert“, Regina Koženiauskienė „Šlovės retorika gramatikui D. Kleinui“, Ilja Lemeškin “Lietuvių kalba Matoušo Benešovskio čekų kalbos (1587) etimologijos žodyne“, Guido Michelini „Dėl Kleino giesmyno sudarymo aplinkybių“, Liucija Citavičiūtė „Surastas nežinomas Danieliaus Kleino laiškas kurfiurstui (1659): nauji faktai apie žodyno ir giesmyno rengimo aplinkybes“, Žavinta Sidabraitė „Danieliaus Kleino giesmių recepcija XVIII amžiaus švietėjiškos minties tradicijoje“, Jūratė Pajėdienė „Danieliaus Kleino "Maldu knygeles", Pietro U. Dini „Pastabos apie kai kurias Danieliaus Kleino kalbines idėjas“, Jolanta Gelumbeckaitė "Lietuviu kalbos ortografijos reformos Danieliaus Kleino gramatikoje", Eglė Bukantytė „Kai kurie Danieliaus Kleino sintaksės aspektai“, Vilma Zubaitienė „Kleino gramatikų taisyklių plėtojimas ir koregavimas XVIII a. gramatikose“. Konferencijos pradžia 9 val. Kazimiero Būgos auditorijoje.

Po konferencijos Vilniaus universiteto bibliotekoje bus pristatytos naujos Guido Michelinio knygos apie Kleino giesmyną ir Mažosios Lietuvos giesmynų istoriją. Birželio 26 d. konferencijos dalyviai išvyksta į Tilžę (dabar Sovetskas), kur prabėgo kone visas Danieliaus Kleino gyvenimas. Ten numatoma Kleino gimimo metines paminėti kartu su vietos lietuvių bendruomene.

Konferenciją rengia Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos katedra. Padeda Vilniaus universiteto Baltistikos ir Lietuvių literatūros katedros, Lietuvių kalbos institutas, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Pizos universitetu ir Prahos Karolio universiteto Filosofijos fakultetas. Konferenciją remia Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcija pagal Lietuvos tūkstantmečio programą ir Lietuvos valstybinis mokslo ir studijų fondas.


Konferencijos „Šv. Brunono Kverfurtiečio istorija ir atminimas Lietuvoje“, vyksiančios 2009 m. birželio 19 d. pažaislyje,  programa

9 val. šv. Mišios Pažaislio bažnyčioje

10 val. konferencijos atidarymas. Arkivyskupo S. Tamkevičiaus SJ įžangos žodis

10-12 val. I dalis: „Šv. Brunono Kverfurtiečio istorija". Moderatorius dr. M. Paknys
dr. I. Vaišvilaitė. „Misija, krikštas, christianizacija. Nuo 1009 iki 2009“
dr. D. Baronas. „Šv. Brunonas: misionieriaus dienoraštis"
I. Leonavičiūtė. „Šv. Brunono ciklo šaltiniai“
kun. R. Šiūlys. „Šv. Brunono dvasingumas“

12-12.30 val. Kavos pertraukėlė

12.30-14.15 val. II dalis: „Šv. Brunono Kverfurtiečio atminimas ir gerbimas". Moderatorė dr. I. Vaišvilaitė
dr. M. Paknys. „Šv. Brunono istorijos pasakojimas Pažaislio freskose“
dr. L. Jovaiša. „Šv. Brunono gerbimas Lietuvoje ir Lenkijoje XIX-XX a.“
s. L. E. Šicaitė. „Seserų kazimieriečių misija Pažaislyje. Tradicija ir dabartis“

Baigiamosios diskusijos, konferencijos apibendrinimas

14.30-15 val. ekskursija po Pažaislio vienuolyno ansamblį. Ekskursijų vadovė O. Grigonienė.

1009 m. tragiškai pasibaigė šv. Brunono Kverfurtiečio vykdyta krikščioniška misija Europos paribyje. Lietuvai šis įvykis svarbus tuo, kad viename iš šios misijos aprašymų paminėtas Lietuvos vardas. Kol kas šv. Brunono reikšmė Lietuvos istorijai ir kultūrai buvo aptariama tik atskiruose straipsniuose, publikuotame šaltinių rinkinyje, tačiau tyrinėjimai nebuvo skelbiami viename leidinyje ar apibendrinti vienoje konferencijoje. Šios konferencijos tikslas – pristatyti ir aptarti įvairius su šv. Brunonu susijusius aspektus – jo įvaizdį anuomet ir šiandien, šv. Brunono misijos istorinę reikšmę, misijos liudijimus šaltiniuose šv. Brunono gerbimo tradiciją Lietuvoje ir Lenkijoje, jo istorijos vaizdavimą dailėje.

Konferencijos vieta ir laikas pasirinkti ne atsitiktinai. Šv. Brunono gerbimo tradicija Lietuvoje ilgą laiką buvo saugota tik tarp šv. Benedikto regula besivadovaujančių vienuolių, o jo misiją ir kankinystę vaizduojantis freskų ciklas ištapytas Pažaislyje. Šiandien šis ciklas – plačiausias žinomas tapybinis šv. Brunono istorijos pasakojimas Europoje. Šv. Brunono Bonifaco Kverfurtiečio šventė anksčiau buvo minima dvi dienas – spalio 15 d. (kaip šv. Brunono) pagal vokiečių šaltinių versiją ir birželio 19 d. (kaip šv. Bonifaco) pagal italų šaltinių versiją. Būtent pastaroji buvo žinoma ir minima tarp Pažaislio kamaldulių.


Lietuvoje pirmąkart organizuojama Europos tautų kultūrų šventė „Europiada“, kuri yra įtraukta į Lietuvos tūkstantmečio minėjimo renginių programą. 

Daugiau informacijos: http://www.europeade.lt


didžiausias Lietuvoje bei vienas didžiausių Europoje baikerių ir automėgėjų sąjūdis

2009 m. birželio 13 d. (šeštadienį) ir 14 (sekmadienį) Kaune įvyks tūkstantmečio kultmasinė, visuotinai laukiama dviejų dienų fiesta "BIKE SHOW Millennium & AUTO SHOW `2009, LITHUANIA“ - tradicinis, dešimtasis, didžiausias Lietuvoje bei vienas didžiausių Europoje baikerių ir automėgėjų sąjūdis.

Daugiau informacijos - čia.


100 Lt moneta

Auksinė moneta skirta Lietuvos tūkstantmečiui

Auksas Au 999,9
Kokybė "proof"
Skersmuo 22,30 mm
Masė 7,78 g
Monetos briaunoje yra užrašas: LIETUVOS VARDO TŪKSTANTMETIS

Monetos dailininkai Liudas Parulskis ir Giedrius Paulauskis

Tiražas 5 000 vnt.
Išleista 2007 m.
Kaina 750 Lt


Antradieninė Videniškių mugė atgimsta

Birželio 16 d. (antradienį) Videniškių pagrindinės mokyklos stadione vyks edukacinio projekto “Antradieninė Videniškių mugė atgimsta” renginys, skirtas Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui.

Mokyklos stadione bus demonstruojami senieji amatai: staliaus, siuvėjos, žvakių liejimo, bučiaus pynimo, vaistažolių rinkimo, tinklo mezgimo ir k.t. Skambės renesancinė ir barokinė muzika.

Šventės dalyviai išmėgins jėgas žaisdami senovinius vaikų žaidimus. Svečiai turės galimybę susipažinti su turtingu Videniškių krašto paveldu.

Kontaktinis asmuo - Tereza Šakienė, el. adresas - terese.sakiene@gmail.com, telefonas - 860122693.

Daugiau informacijos - čia.


Šių metų gegužės 27 d. Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcijoje Sigitas Kučas, dviračių kelionės iš Kvedlinburgo į Vilnių vadovas, susitiko su direktoriumi Gediminu Ilgūnu ir supažindino su kelionės dviračiais Kvedlinbugras-Vilnius, skirtos Lietuvos vardo tūkstantmečiui, projektu.

Dvidešimties dviratininkų kolona, kurią sudaro dalyviai iš įvairių pasaulio šalių, su tūkstantmečio vėliava iš Kvedlinburgo į Vilnių pajudės birželio 1 d. Kiekvienos aplankytos vietovės bei miesto gyventojai galės pasirašyti ant Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirtos vėliavos, pirmasis ant vėliavos tūkstantmečio direkcijos vardu palinkėjimą užrašė Gediminas Ilgūnas. Vėliavą dviratininkai parveš į Lietuvą tūkstantmečio minėjimo iškilmių išvakarėse.

Pagrindiniai maršruto punktai bei datos:
Quedlinburg 30-31.07
Magdeburg 1.06
Dresden  6-7.06
Frydlant 11.06
Legnica 13.06
Poznan 16.06
Gniezno 17.06
Torun  18-19.06
Malbork 21.06
Grunwald 23.06
Olsztyn 24-25.06
Gizycko 28.06
Kaunas 2.07
Kernavė 3.07
Trakai 4.07
Vilnius 5-6.07

Daugiau informacijos - čia.


Knygų paroda Vašingtone
Birželio 10 d. 18.45 val.
Lietuvos ambasadoje

Knygų paroda, skirta Lietuvos tūkstantmečiui
Išleista daugiau nei 200  knygų, skirtų tūkstantmečiui.

************************
Žurnalas “National Geographic Lithuania”

************************
Foto albumas “
Lietuvių kultūrinis paveldas Amerikoje


Tęsiasi Tūkstantmečiui Skirtos  The Tall Ships‘ Races Regatos Kelionė

Gegužės 1 d. baigėsi burlaivių bei jachtų registracija į šiemetinę The Tall Ships‘ Races regatą. Klaipėdoje. Liepos 31 – rugpjūčio 3 dienomis svečiuosis virš 3000 burlaivių įgulų narių..

Plačiau: http://www.tallships.lt/lt/naujienos.html


Konkursas - Lietuvos Vardo Paminėjimui

 Šių metų gegužės mėnesį organizuojamas Vilniaus miesto ir Vilniaus apskrities bendrojo lavinimo mokyklų 9-12 klasių mokinių publicistinių rašinių pilietine tematika konkursas, skirtas Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečiui.

Konkurso nuostatai

Daugiau: http://www.vilnius.lt


Lietuvos Tūkstantmečio SuoliukaI

UAB "Medvėgalis" ir  partneriai, siekdami pažymėti Lietuvos tūkstantmetį, pagamins 1000 vnt. suoliukų, kurie bus sujungti į vieną ilgą 1000 metrų suolą. Tuo bus siekiama patekti  į Lietuvos ir Gineso rekordų knygą, kaip ilgiausio suoliuko, kurio ilgis 1 kilometras, autoriai. Taip prisidėti prie savo rajono  ir  Lietuvos vardo platinimo. Vėliau suoliukus planuojama parduoti ir dovanoti. Ant kiekvieno suoliuko norime uždėti tūkstantmečio ir kompanijų, kurios dalyvauja projekte, logotipus.

 Suoliukai bus sunumeruoti nuo 1 iki 1000, tai atitiktų metus: 1-1009, 2-1010 ir t.t. Taip bus pažymėtos išskirtinės datos, reikšmingi Lietuvos įvykiai: Žalgirio mūšis, Dariaus ir Girėno skrydis per Atlantą, Nepriklausomybės atgavimas ir t.t.

Šie suoliukai bus ąžuoliniai. Projektą planuojama  įgyvendinti iki 2009 m.liepos 4 d. 1000-čio minėjimo metu ant Medvėgalio kalno.


Forumas, programa


Lietuvos Respublikos Seimo Ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Komisijos Posėdžiai

2009 m. balandžio 20-24 dienomis vyko Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžiai.

Atidarymą pradėjo Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Arūnas Valinskas, komisijos pirmininkė Dalia Puškorienė, Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Valdybos pirmininkė Regina Narušienė.

Į vieną iš jų buvo pakviestas ir Lietuvos tūkstantmečio direkcijos atstovas. Balandžio 21d. dienos posėdyje tūkstantmečio direkcijos viešųjų ryšių specialistas Edmundas Atkočiūnas pristatė Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio 2009 m. renginių programą.

Apie posėdžius žiūrėkite čia.


V-asis tarptautinis dailininkų pleneras Orvidų sodyboje

2009 m. birželio mėn. 17- 27 d. Orvidų sodyboje organizuojamas V-asis tarptautinis dailininkų pleneras, skirtas Viliaus Orvido atminimui, jo kilnaus dvasingumo tęstinumui.

Į plenerą pakviesti 10 dailininkų, kurie taip pat prisidės prie Viliaus Orvido muziejaus ekspozicijos tvarkymo ir informacijos apie muziejų platinimo. Plenero dalyviai dalį sukurtų skulptūros, tapybos, grafikos ir kitų meno kūrinių aukos Orvidų muziejui. Birželio 27 d., sodyboje bus suruošta plenero metų sukurtų kūrinių paroda.

V-asis tarptautinis dailininkų pleneras atnaujins ir pratęs ankščiau vykusią Orvidų sodyboje dvasinę - meninę veiklą, ugdys meninę kūrėjų saviraišką, puoselės ir tęs humanistines V.Orvido idėjas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Skulptorių darbai palikti muziejuje, atnaujins skulptūrinę ekspoziciją, kuri po V. Orvido mirties pasipildo naujais darbais tik po organizuojamų tarptautinių plenerų, tapytojų, grafikų darbai papildys šiuolaikinio meno muziejaus ekspoziciją .

Palmyra Beniušytė


Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka paminėjo Lietuvos tūkstantmetį

Šių metų kovo 26 d. ketvirtadienį 11:30 val. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko renginys - Lietuvos tūkstantmetį švenčiant. Įžanginį žodį tarė direktorė Irena Stančiauskienė. Ji pristatė knygų parodą.

Tūkstantmečio direkcijos atstovai Aistė Širvinskienė bei Edmundas Atkočiūnas nušvietė direkcijos veiklą ir Lietuvos tūkstantmečiui pažymėti skirtą leidybos programą.

Plačiau skaityti: http://www.krsvbiblioteka.lt/news.php


Gediminas Ilgūnas. KĄ IR KADA MINIME BEI ŠVENČIAME?


2009 m. kovo 2 d. (pirmadienį) 13:00 val. Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungoje (Pilies g. 22) Renginys, skirtas Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui

VU doc. Vytauto Račkausko paskaita "Lietuvos valstybingumas - nuo Lietuvos vardo paminėjimo iki XXI amžiaus".
Dalyvauja Vilniaus mokyklų mokytojai ir mokiniai.


VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ 2009, SKIRTA LIETUVOS VARDO TŪKSTANTMEČIUI

10-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė / Baltijos knygų mugė
Data : 2009 m. vasario 12 - 15 dienomis 
Vieta : Lietuvos parodų centras "Litexpo", Laisvės pr. 5, Vilnius

vasario 12 d. 5.2. salė ;  12 val.
„Lietuvos tūkstantmečio programos leidiniai“

Dalyvauja:
Gediminas Ilgūnas,
Ingė Lukšaitė, Alfredas Bumblauskas, Zita Medišauskienė, Arturas Mickevičius, Daiva Vyčinienė ir sutartinių giedotojų grupė „Trys keturiose“ – palydi renginį leidinio iliustracija.

Lietuvos tūkstantmečio knygų paroda 3 salėje

Daugiau apie tai http://www.litexpo.lt/lt/main/fairs?ID=21502


„LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO ŽVAIGŽDE“ APDOVANOTAS PASAULIO LIETUVIŲ BENDRUOMENĖS ATSTOVAS LIETUVOJE GABRIELIUS ŽEMKALNIS

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas vasario 2 dieną Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė“ apdovanojo Pasaulio Lietuvių Bendruomenės atstovą Lietuvoje Gabrielių Žemkalnį.

Daugiau apie tai http://www.urm.lt/index.php?1266819512


Sausio 30 d. Londone atidaroma Lietuvos tūkstantmečiui skirta paroda „Lietuva: kultūra ir istorija"

Paroda nuo sausio 30 d. iki vasario 13 d. veiks Vyskupo Challoner katalikų mokykloje (Bishop Challoner Catholic Collegiate School), kurioje mokosi daugiau nei 1400 mokinių, iš jų beveik 70 lietuvių.  Kilnojamoji paroda, kurią parengė Lietuvos dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Užsienio reikalų ministerija, aprėpia visą mūsų valstybės raidos istoriją, išryškindama pagrindinius politinius bei kultūros istorijos įvykius.

Parodos stendų tekstai lietuvių kalba >>>


 

Varšuvoje – Lietuvos tūkstantmečiui skirta paroda

Lenkijos sostinėje Varšuvoje atidaryta paroda, kuri primins apie Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę. Sausio 21 dieną Lietuvos centre prie Lietuvos ambasados duris atvėrė paroda „Užmirštoji Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė“. Ji skirta Lietuvos tūkstantmečio pristatymui Lenkijoje.

Plačiau>>> http://www.culturelive.lt/lt/ambasadoriai/ambasadoriai-zinios/varsuva/ 


Vilniaus dailės akademija maloniai kviečia Jus
2 0 0 9 m. v a s a r i o 5 d . , k e t v i r t a d i e n į , 1 8 v a l .
į šviečiamojo projekto
S E N I E J I  L I E T U V O S  V I E N U O L Y N A I

pristatymą Vilniuje, „Skalvijos“ kino centre.
(atversti programą)


 

SKELBIAMAS KONKURSAS

LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO PROGRAMOS LEIDYBOS PROJEKTŲ FINANSAVIMUI LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠOMIS GAUTI

Galutinis konkurso paraiškų pateikimo terminas: 2009-02-06, 12 val.

 Žiūrėti KONKURSAI


SKELBIAMAS

LIETUVOS ISTORIJOS IR KULTŪROS PROBLEMOMS SKIRTŲ
MOKSLINIŲ KONFERENCIJŲ 2009 M. KONKURSAS

Galutinis konkurso paraiškų pateikimo terminas: 2009-01-27, 12 val.

 Žiūrėti KONKURSAI


SKELBIAMAS

ŠVIEČIAMŲJŲ KULTŪROS PAVELDO PROJEKTŲ 2009 M. KONKURSAS

Galutinis konkurso paraiškų pateikimo terminas: 2009-02-04, 12 val.

Žiūrėti KONKURSAI


Renginių projektai Lietuvos tūkstantmečiui paminėti


Mokslininkų rūmai ir Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcija
 2009 m. sausio 15 d. 18 val. kviečia į renginį skirtą Lietuvos tūkstantmečiui.

 [atversti programą]

Pagrindinė tema: Lietuvos tūkstantmečio leidybos programos rezultatai


2009-01-14
Užsieniečiai apie Lietuvos vardo tūkstantmetį sužinos ir Lietuvos interneto vartuose

 Lietuvos interneto vartai jau atviri visiems, besidomintiems Lietuvos vardo tūkstantmečiu. Svetainę www.lietuva.lt  lanko daugiau internautų iš užsienio nei iš Lietuvos, todėl čia daug dėmesio skiriama informacijai užsienio kalbomis – anglų, prancūzų, netgi kinų. Lietuviai čia taip pat ras naujausią informaciją apie šį Lietuvai svarbų įvykį ir su juo susijusius renginius.

 Informuoja LR Vyriausybės spaudos tarnyba


2009-01-09 TALINE ATIDARYTA LIETUVOS TŪKSTANTMEČIUI SKIRTA PARODA

Estijos nacionalinėje bibliotekoje sausio 9 dieną atidaryta paroda, skirta Lietuvos tūkstantmečiui „Lietuva: Kultūra ir istorija“, kurią parengė Lietuvos dailės muziejus.
Reprezentatyvi paroda aprėpia visą mūsų valstybės kultūros ir politinę istoriją, pradedant pirmuoju Lietuvos vardo paminėjimu 1009 metais Kvedlinburgo Šv. Servacijaus vienuolyno analuose ir baigiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimu ir įstojimu į Europos Sąjungą ir NATO.
Paroda Estijos nacionalinėje bibliotekoje „Lietuva: Kultūra ir istorija“ veiks iki sausio 21 dienos

 Artimiausiais 2009 m. mėnesiais paroda bus eksponuojama:
Sausis: Estija (anglų kalba), Latvija (latvių kalba)
Vasaris: Jungtinė Karalystė (anglų kalba), Rusija (Maskva) (rusų kalba)
Kovas: Belgija (anglų kalba); Rusija (Peterburgas) (rusų kalba

Parengta pagal LDM Ryšių su visuomene pranešimą


RYGOJE ATIDAROMA LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO PROGRAMOS KILNOJAMOJI PARODA
„LIETUVA: KULTŪRA IR ISTORIJA“(anglų kalba)

Sausio 9 d., penktadienį, 15 val. Rygoje, Latvijos karo muziejuje (Latvijas Kara muzejs), atidaroma Lietuvos tūkstantmečio programos paroda „Lietuva: kultūra ir istorija“ (veiks iki sausio 25 d.).
Ją atidarys Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas ir Lietuvos Respublikos kultūros ministras Remigijus Vilkaitis, parodą rengiančių muziejų vadovai.

Daugiau apie tai LDM Ryšių su visuomene centras


 

Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimas Lietuvos žmonėms Naujųjų metų ir Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio pradžios proga

 


SU LIETUVOS TŪKSTANTMEČIU !

Dizainas Jūratės Banytės-Gudelienės


Lietuvos tūkstantmečio vardo 2009 metais paminėjimo
svarbiausių renginių sąrašas

(Parengė LR Kultūros ministerijos Tarptautinių ryšių ir Europos reikalų skyrius)


2009-ųjų metų atidarymo šventės programa


Pasveikink Lietuvą tūkstantmečio proga! 

2008-12-19

Tūkstantmečio kviesliai sveikina su šventėmis!


Kūrybinė akcija „Rašau Lietuvos tūkstantmečiui“

Akademinę bendruomenę maloniai kviečiame dalyvauti KŪRYBINĖJE AKCIJOJE „RAŠAU LIETUVOS TŪKSTANTMEČIUI“: atlikti pasirinktos Lietuvos vietovės lokalinį tyrimą ir jo pagrindu parašyti mokslinį straipsnį interneto svetainei www.llt.lt „Lietuvos lokaliniai tyrimai“.


2008 m. gruodžio 10 d.   Šalies vadovas priėmė laidos “Tūkstantmečio vaikai” dalyvius

Šis projektas padėjo atskleisti, kiek daug naujų talentų auga Lietuvoje, kurie ateityje garsins mūsų valstybę“, - sakė šalies vadovas.

Šalies vadovas projekto laureatams Mildai Jundulaitei, Gediminui Šataičiui, Maksimui Solovjovui įteikė dovanas ir palinkėjo drąsiai eiti į priekį, toliau džiuginti savo tėvus, mokytojus ir visą Lietuvą.

Specialiu kvietimu prezidentūroje viešėjo ir laidos dalyvis Laurynas Grušas. Šalies vadovas pakvietė Lauryną į prezidentūrą atkreipęs dėmesį į tai, kad moksleivis  „užaugęs žada tapti politiku, o vėliau – ir prezidentu“.

Parengta pagal Prezidento spaudos tarnybos pranešimą
Prezidento spaudos tarnybos nuotraukos http://www.president.lt/lt/news.full/9960


 

Ketvirtadienis, gruodžio 4 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo Giedrės Mickūnaitės monografijos “Vytautas Didysis. Valdovo įvaizdis” pristatyme.

Šalies vadovas pabrėžė, kad, vykdant Tūkstantmečio programą, pavyko ne tik sutvarkyti Kernavę ir Buities muziejų Rumšiškėse, bet ir atkreiptas dėmesys į iki tol neleistinai užmirštus gražiausius Lietuvos dvarus, imtasi juos atnaujinti ir pritaikyti lankytojams. Tūkstantmečio programos dėka Lietuvos žmonės ir šalies svečiai pagaliau galės susipažinti su Tėvynėje ir išeivijoje sukurtu lietuvių XX amžiaus dailės palikimu, kuris bus pristatomas iš pelenų pakilusioje Nacionalinėje galerijoje. Tūkstantmečio programa parėmė rimtus ir gilius istorijos tyrimus, padėjo publikuoti lietuvių istorinei ir pilietinei tapatybei ypač svarbias studijas. Rengiantis Lietuvos vardo Tūkstantmečio minėjimui buvo pristatyta įspūdinga, keletą metų trukusi Krikščionybei skirta paroda, o Lietuvos mokslo žmonės ir institucijos džiaugėsi ne viena istorijai ir kultūrai skirta konferencija.

... „Todėl noriu pabrėžti – Tūkstantmečio programoje vertingiausios yra ne praeinančios ir greitai pamirštamos iškilmės, bet rezultatai, kurie išliks ateities kartoms ir net po dešimties, po penkiasdešimties ar net šimto metų bus aptinkami solidžiose, Tūkstantmečio ženklu pažymėtose mokslinėse studijose“, - kalbėjo šalies vadovas.

Plačiau apie tai Lietuvos Respublikos Prezidento spaudos tarnybos pranešimas


 R.Augūno fotografijų paroda skiriama Lietuvos vardo tūkstantmečiui

Trečiadienį, gruodžio 3 dieną, Vilniaus „Prospekto“ galerijoje (Gedimino pr. 43) atidaroma Romualdo Augūno fotografijų paroda. Ji veiks iki 2009 m. sausio 3 dienos. Galerija dirba kasdien, išskyrus sekmadienį ir pirmadienį, nuo 11 val. iki 18 val., šeštadieniais- nuo 11 val. iki 16 val.


MOLDOVOJE – LIETUVOS VARDO TŪKSTANTMEČIUI SKIRTA PARODA

Kišiniove, Moldovos nacionaliniame  archeologijos ir istorijos muziejuje, gruodžio 1 dieną atidaryta Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui skirta kilnojamoji paroda, kurios ekspozicija pasirūpino Lietuvos dailės muziejus.


Lietuvos muzikų rėmimo fondas visą 2008 - 2009 m. koncertinę programą skyrė Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti


Kultūros, filosofijos ir meno institutas
Tarptautinė mokslinė konferencija
SOCIALINIŲ TAPATUMŲ REPREZENTACIJOS LDK VIZUALINĖJE KULTŪROJE

PROGRAMA
Vilnius
2008 m. gruodžio 4 - 5 d.
Konferencijos vieta:
Anastazijos ir Antano Tamošaičių namuose-galerijoje
(Dominikonų g, 15/1, Vilnius)

Pagrindinis rėmėjas:
Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcija prie Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos
Rėmėjai:
Lietuvos valstybinis mokslo ir studijų fondas
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Anastazijos ir Antano Tamošaičių namai-galerija


Vokietijos - Lietuvos konferencijos
„Lietuvių istoriniai, politiniai ir kultūriniai pėdsakai Vokietijoje“

2008 m. lapkričio 28 d. Berlyne
programa


 

Čikagoje prasideda renginiai skirti Lietuvos 1000-mečiui paminėti


 

Taline, Lietuvos ambasadoje Estijoje, lapkričio 25 d. atidaryta Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirta paroda „Lietuva: kultūra ir istorija“ („Lithuania: Culture and History“).

Parodos atidaryme dalyvavo ir sveikimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Estijoje Juozas Bernatonis. Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys išsamiai pristatė parodos idėją, jos realizavimą ir parodos tikslus.
Paroda ambasadoje veiks iki gruodžio 18 dienos. Ji atvira lankytojams antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais nuo 13 val. iki 16 val.


Lietuviai ir slavai: kalbų ir kultūrų sąveika Lietuvos istorijoje ir dabartyje

Maloniai kviečiame į lapkričio 27-29 d. Vilniaus universitete vyksiančią tarptautinę konferenciją "Lietuviai ir slavai: kalbų ir kultūrų sąveika Lietuvos istorijoje ir dabartyje", skirtą profesoriui Valerijui Čekmonui (1937.10.25-2004.03.17) atminti.
Konferencija dalinai finansuota pagal Lietuvos tūkstantmečio programą.
http://www.flf.vu.lt/assets/files/skelbimai/cekmonkonf.pdf


PARODA „TŪKSTANTMEČIO DIPLOMATIJA“ – GYVOSIOS LIETUVOS ISTORIJOS ATSPINDYS

Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje lapkričio 14 dieną atidaryta Lietuvos diplomatijos istorijos paroda „Tūkstantmečio diplomatija“.
Paroda veiks iki 2009 metų vasario 16 dienos ir bus atvira lankytojams ketvirtadieniais nuo 14 iki 16 val. Būtina išankstinė registracija tel. 236 2963 arba 236 2995.


Vilniaus universiteto, Istorijos fakultetas

2008 m. lapkričio 20-22 dienomis rengia tarptautinę mokslinę konferenciją
„Lietuvos Didžioji Kunigaikštija ir jos tradicija: tautinių naratyvų likimai“,
skirtą istoriko Zenono Ivinskio 100-osioms gimimo metinėms.
Konferencija dalinai finansuota pagal Lietuvos tūkstantmečio programą.


 Lietuvos tūkstantmečio vardo 2009 metais paminėjimo
svarbiausių renginių sąrašas

(Parengė LR Kultūros ministerijos Tarptautinių ryšių ir Europos reikalų skyrius)


 PROGRAMA 

 2009 m. liepos 1-6 d.


RENGINIAI UŽSIENIO LIETUVIU BENDRUOMENĖSE 2009 METAIS

2009 metų VIII pasaulio lietuvių sporto žaidynės. Kalnų slidinėjimas. Skirtos Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečiui

Data: 2009 m. kovo 21 - 28 dienomis
Vieta: Heavenly slidinėjimo centre, Tahoe ežero apylinkės, Sierra Nevada kalnų masyve, Kalifornijos valstijoje, JAV.
Šalis: JAV


 Lietuvos tūkstantmečio programos kilnojama paroda „Lietuva: kultūra ir istorija“

Parodos atidarymas – 2008 m. spalio 29 d. Helsinkyje (Suomija)

Kilnojamoji paroda „Lietuva: kultūra ir istorija“ (anglų kalba) yra įjungta į Lietuvos tūkstantmečio programą kaip ypatingos svarbos Lietuvos kultūros palikimo aktualinimo ir populiarinimo projektas.


ĮVYKO KONKURSAS
LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO PROGRAMOS LEIDYBOS PROJEKTŲ FINANSAVIMUI LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠOMIS GAUTI

 

Išsamesnė informacija LTMD: Konkursai


„Tūkstantmečio odisėja. Vienas vardas – Lietuva“ pradėjo kelionę aplink pasaulį

Iš Klaipėdos uosto Lietuvos buriuotojai išplaukė į kelionę aplink pasaulį, skirtą Lietuvos vardo tūkstantmečiui. Jachta “Ambersail” ir pirmojo etapo įgula, vadovaujama kapitono Sauliaus Pajarsko, kelionę aplink pasaulį pradėjo, gavusi Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus, Karinių jūrų pajėgų laivyno kapeliono Romualdo Ramašausko ir kitų garbės svečių palaiminimą.

Pirmojo “Tūkstantmečio odisėjos” etapo metu Klaipėda - Kylis - Las Palmas Lietuvos buriuotojai per 19 parų įveiks 2403 jūrmyles. Kelionės metu įgula aplankys pirmąją lietuvių bendruomenę Kylyje, perplauks Lamanšo sąsiaurį, o etapo pabaigoje pasieks Kanarų salas.

2008 10 09
Kylyje „Tūkstantmečio odisėjos“ jachtą pasitiko su duona ir druska.
2008 10 13
Lietuvos tūkstantmečio šventės kviesliai sėkmingai prisišvartavo Southemptono uoste.
2008-10-22
Apie 23.30 val. Lietuvos laiku, „Tūkstantmečio odisėjos“ jachta „Ambersail“ prisišvartavo Las Palmaso uoste (Ispanija) ir baigė pirmąjį odisėjos etapą.

2008-10-25
“Tūkstantmečio odisėjos” antrasis etapas: “Ambersail” pakėlė bures į Keiptauną.
2008-11-24
J
achta „Ambersail“ prisišvartavo Keiptauno uoste ir baigė vieną ilgiausių Odisėjos etapų.

2008-11-27
„Tūkstantmečio odisėjos“ jachta „Ambersail“ bures pakėlė į Australiją.
2008-12-26
Įveikusi Indijos vandenyną, trečioji „Tūkstantmečio odisėjos“ įgula pasiekė Australijos žemyną.

2008-12-26
Prasidėjo ketvirtojo „Tūkstantmečio odisėjos“ etapo kelionė.

2009-01-02
Daugiau kaip 400 Australijos lietuvių pasitiko „Tūkstantmečio odisėjos“ buriuotojus Sidnėjuje.
http://www.1000odiseja.lt/index.php/pageid/505/articleid/336  

2009-01-20
Aplink pasaulį plaukianti jachta „Ambersail“ LTU 1000 pradėjo penktąjį „Tūkstantmečio odisėjos“ etapą Oklandas (Naujoji Zelandija) – Ušuaja (Argentina). Šio etapo metu „Ambersail“ laukia ne tik 5000 jūrmylių, bet ir nemažai geografinių netikėtumų. http://1000odiseja.lt/index.php/pageid/586/articleid/445


   

Užsienio lietuviai rengiasi Lietuvos tūkstantmečiui


Spalio 16 d. (ketvirtadienį)
    18 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius)

Poeto Justino Marcinkevičiaus kūrybos vakaras „Sėdasi užstalėn laikas“,
skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti.

„Mažosios poemos“: „Donelaitis“, „Pradžios poema“, „Ablingos ašara“
Skaitė aktorė Gražina Urbonaitė. Fleita grojo Andrius Radziukynas.
Rašytojų klube veikia dailininkės Genovaitės Skrabulienės tapybos darbų paroda.

Informuoja Rašytojų klubas


Tūkstantis ąžuoliukų – Lietuvos tūkstantmečiui

Spalio 6 d. Krašuonos upės slėnyje jubiliejinį parką prie Utenos „Saulės“ gimnazijos sodino daugiau kaip 200 Utenos apskrities jaunųjų miško bičiulių, globojamų Zarasų, Utenos, Anykščių, Ignalinos miškų urėdijų darbuotojų. Jiems talkino Utenos AŠR jaunieji šauliai, skautai, kitų organizacijų atstovai, bendruomenės nariai. Sodinti ąžuolyno atvyko ir nemažas būrys svečių.


Lietuvos tūkstantmečiui skirta aukso moneta pristatyta Trakų pilyje

Lietuvos tūkstantmečiui skirta antroji 100 litų aukso moneta antradienį iškilmingai pristatyta Lietuvos istorijos lopšyje - Trakų pilies Gotikinėje menėje. Rugsėjo 30-ąją proginė moneta pasirodė apyvartoje ir pradėjo cirkuliuoti kaip mokėjimo ir atsiskaitymo priemonė. Monetai išleistas ir lankstinukas, kurio teksto autorius - profesorius Alfredas Bumblauskas. Ceremonijoje Trakų pilyje taip pat dalyvavo monetos grafinio projekto autorius Liudas Parulskis, Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcijos direktorius, Kovo 11-osios Akto signataras Gediminas Ilgūnas, Trakų rajono meras Edmundas Zenonas Malūkas, finansininkų, muziejininkų, kolekcininkų, žiniasklaidos ir kiti atstovai.

I
šsamesnė informacija Lietuvos banko interneto svetainėje , tel.:(8 5) 268 0316,
Monetos lankstinukas


Spalio 4 d. Butrimonių vidurinė mokykla minėjo 145 – ąsias savo veiklos metines. Šventė, skirta Lietuvos Tūkstantmečiui paminėti

Butrimonių vidurinė mokykla atvertė dar vieną savo istorijos puslapį: dauguma šventės svečių ir dalyvių linkėjo mokyklos bendruomenei kuo greičiau įgyvendinti vieną iš svarbiausių savo tikslų – tapti gimnazija, išlikti jaunatviška ir atvira visuomenei ugdymo įstaiga.


Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui tapytojas Š. Sauka sukūrė drobę, vaizduojančią puošnų Lietuvos rūmą.


LIETUVOS VARDO TŪKSTANTMEČIO PROGA UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA NAUDOS SPECIALIUS DOKUMENTŲ BLANKUS

Minint Lietuvos vardo tūkstantmetį, visi Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos diplomatinių atstovybių į užsienį siunčiami dokumentai – notos ir raštai – bus pažymėti Lietuvos tūkstantmečio ženklu, o siunčiami vokai – specialiu spaudu.


Lietuvos užsienio reikalų ministerija nuoširdžiai dėkoja visiems, dalyvavusiems konkurse „Lietuvos tūkstantmečio istorija architektūroje“. Gauta beveik 500 nuotraukų, kuriose įamžinti visiems gerai žinomi ar plačiosios visuomenės dar neatrasti architektūros objektai Lietuvoje.


GROŽINĖS LITERATŪROS KONKURSAS

Amerikos Lietuvių Tautinė Sąjunga Lietuvos vardo pirmą kartą Kvedlinburgo analuose 1009 metais paminėjimo proga ir tūkstantmečio jubiliejui pagerbti skelbia romano konkursą.


LIETUVOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS VARŠUVOJE ĮTEIKĖ APDOVANOJIMĄ BUVUSIAM LENKIJOS PREZIDENTUI

Lietuvos užsienio reikalų ministras rugsėjo 4 dieną Lietuvos ambasadoje Varšuvoje už nuopelnus Lietuvos valstybei ir jos užsienio politikai Lietuvos užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė“ apdovanojo buvusį Lenkijos Prezidentą, „Solidarumo“ judėjimo įkūrėją, Nobelio premijos laureatą Lechą Valensą.


Lietuvos tūkstantmečio vaikai

Šis projektas – žinių viktorina, kurioje bus renkami gabiausi, sumaniausi ir darbščiausi Lietuvos moksleiviai skirtingose amžiaus kategorijose. Žaidimą ves neseniai į televizijos ekranus sugrįžusi nepamirštamųjų „Sparnuotųjų sūpynių“ atlikėja Vaida Genytė.


Pirmoji naujų mokslo metų pamoka – Lietuvos paminėjimo tūkstantmečiui
 

„Kiekviena karta paliko savo pėdsakus mūsų istorijoje, kiekvienas laikmetis – tai vis naujas istorijos puslapis, kuriame užkoduota daugelio kartų kūryba, darbas, kova už laisvę. Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo sukaktis – tinkamas laikas ir proga pamąstyti apie tautos ir valstybės praeitį, taip pat ir apie mus pačius, kokie esame šiandien ir kodėl tokie esame: ar didžiuojamės, būdami Lietuvos piliečiai, ką mums dabar reiškia Lietuvos vardas, kaip mes rūpinamės valstybės puoselėjimu“, – kreipdamasis į Lietuvos mokyklas sako švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius. Plačiau>>
 


Rugsėjo 1 – ąją Baltupių vidurinėje mokykloje
įvyko Jubiliejinė – 30 oji mokslo ir žinių šventė
I - XII klasių mokiniams

Pirmosios pamokos tema:
„Lietuvai – 1000, mokyklai – 30,
o man ...!“ Buvo suruošta Lietuvos Tūkstantmečio programos leidinių Paroda. Jubiliejinių metų šventėje dalyvavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius, LTMD direktorius Gediminas Ilgūnas ir kt.


Prezidento nuomone, Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo renginiai turi vykti visoje šalyje

Kreipdamasis į merus, valstybės vadovas ypač akcentavo savivaldos svarbą rengiantis švęsti Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimą.

Apie tai 2008-08-27 Prezidento spaudos tarnybos pranešimas


2009-uosius – Lietuvos vardo tūkstantmečio metus – Lietuvos dailės muziejus pradės Miko J. Šileikio ir Teofilio Petraičio premijų dailės konkurso paroda „Lietuvos tūkstantmetis“


KONKURSAS sukurti skulptūrą Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti

 


 LTV rudens sezoną pradės kelione per Lietuvos tūkstantmetį

Lietuviškas žodis, žmogus, šeima, kultūra ir visuomenė – tai svarbiausios vertybės, su kuriomis Lietuvos televizija pasitinka naująjį „Lietuvos tūkstantmečio sezoną“.


Prezidentas pakvietė buriuotojus žinią apie Tūkstantmetį švenčiančią Lietuvą nešti į visą pasaulį

 Liepos 11 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo ir pasakė kalbą projekto „Tūkstantmečio odisėja. Vienas vardas – Lietuva“ pristatyme.

Apie tai 2008-07-11 Prezidento spaudos tarnybos pranešimas


Prezidentas V.Adamkus ragina savivaldybes ir vietos bendruomenes nestokoti kūrybiškumo rengiantis Tūkstantmečio minėjimui


Liepos 9 d.  Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus surengė pasitarimą dėl Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio programos ir 2009 metais numatomų renginių.

Susitikime buvo kalbama apie svarbiausius darbus, kuriuos būtina padaryti garantuojant kuo platesnę informacijos apie Tūkstantmečio renginius sklaidą Lietuvoje ir užsienio valstybėse.

Prezidentas V.Adamkus paragino Lietuvos savivaldybes, seniūnijas, mokyklas, miestų ir kaimo bendruomenes, kultūros ir švietimo įstaigas kūrybingai išnaudoti visas galimybes ir užtikrinti, kad Lietuvos vardo tūkstantmetis būtų minimas visoje šalyje.

 Apie tai 2008-07-09 Prezidento spaudos tarnybos pranešimas


Naujasis tiltas per Nemuną vadinsis Lietuvos tūkstantmečio vardu

Alytaus miesto savivaldybės taryba nusprendė statomam tiltui per Nemuną suteikti Lietuvos tūkstantmečio tilto pavadinimą.
Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas 2008 m. liepos 9 d. dalyvavo atminimo kapsulės įmontavimo ceremonijoje. Simbolinio pavadinimo- Lietuvos tūkstantmečio tilto-statybą per Nemuną ties Alytumi planuojama baigti 2009 m. vasarą. Tilto ilgis bus daugiau kaip 270 metrų.
 

Daugiau apie tai praneša Alytaus miesto savivaldybė.


VYRIAUSYBĖJE ĮVYKO POSĖDIS

2008-07-08  Vyriausybėje įvyko nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ ir Lietuvos tūkstantmečio programos stebėsenos komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas.
Apie tai  Vyriausybės spaudos tarnybos pranešimas


SPAUDOJE

"Valstiečių laikraštis" 2008 birželio mėn. 18 d., trečiadienis

G.Ilgūnas: turime, ką švęsti ir kuo didžiuotis
Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcijos vadovas Gediminas Ilgūnas kviečia prisiminti istoriją ir nelaukti dovanų iš valdžios
Tekstas


ISTORINIS VAIDYBINIS FILMAS LIETUVOS TŪKSTANTMEČIUI

Vyriausybės strateginio planavimo komitetas pritarė
istorinio vaidybinio filmo “Žalgiris – Geležies diena” kūrimui.
 


NAUJAUSI LEIDINIAI

(leidyba dalinai finansuota vykdant Lietuvos tūkstantmečio programos
mokslinių tyrimų ir leidybos projektus)

Dainora Pociūtė. Maištininkų katedros. Ankstyvoji reformacija ir lietuvių–italų evangelikų ryšiai. Vilnius: Versus aureus, 2008. 600 p.:  iliustr.

Jan Bułhak. Šviesos estetika. Fotografikos pagrindai. Iš lenkų kalbos vertė ir straipsnį parašė Stanislovas Žvirgždas. Vilnius: Lietuvos nacionalinis muziejus, 2008. 207 p., 20 iliustr. lap.

Vincas Ruzas. Lietuva. 1991 metų sausis–rugsėjis. Ordinai, medaliai ir ženkleliai. Vilnius: Lietuvos nacionalinis muziejus, 2008. 187 p. : iliustr.

Aldona Snitkuvienė. Biržų grafai Tiškevičiai ir jų palikimas. Kaunas: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, 2008. 206 p.: iliustr. [Knygos sutiktuvių skelbimas]
 


 ĄŽUOLAI TŪKSTANTMEČIUI2008 m. balandžio 18 d.  Panevėžio apskrities jaunieji miško bičiuliai ir jų bendraminčiai iš visos Lietuvos, Ramygaloje (Panevėžio r.), prie automagistralės „Via Baltica“, sodino tūkstančio ąžuolų parką Lietuvos vardo tūkstantmečiui įprasminti.
Šiuos miško draugus globoja Biržų, Kupiškio, Panevėžio ir Rokiškio miškų urėdijos.Daugiau apie tai informuoja Panevėžio apskritis


IŠLEISTA PROGINĖ MONETA

                           

Rugsėjo 26-ąją, trečiadienį, Lietuvos bankas į apyvartą išleido pirmąją 100 litų proginę monetą iš serijos, skirtos Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmečiui. Kitos dvi šios serijos aukso monetos bus išleistos ir 2008-aisiais bei 2009 metais.

Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmečiui skirtos pirmosios aukso monetos grafinio projekto autorius Liudas Parulskis vienoje monetos pusėje moderniai pateikė stilizuoto kabučio su raiteliu ant žirgo piešinį. Žalvarinis kabutis rastas Plungės rajone (Didvyčiuose) ir galėjo būti sukurtas XI-XII amžiuose. Raitelis monetoje vaizduojamas naudojant oparto būdą - abstrakčiais, geometriniais elementais, - taip sukuriama judėjimo, pulsavimo optinė iliuzija: raitelis atsiranda tarsi iš amžių glūdumos. Tai savotiška aliuzija į Vyčio simbolį. Lietuvos valstybės heraldika formavosi kiek vėliau, antspauduose raitelį matome tik po kelių šimtmečių.
Kitoje monetos pusėje pateiktas fragmentas teksto iš žinomo istorinio šaltinio „Kvedlinburgo analai“, kuriame pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas. Kompoziciją juosia lotyniškas užrašas ANNALES QUEDLINBURGENSES ir iškili mūsų valstybės istorijos data - 1009-ieji.

Monetos gipsinio modelio autorius - skulptorius Giedrius Paulauskis.

Kartu su naująja progine moneta Lietuvos banko išleistame lankstinuke paskelbtas informatyvus prof. dr. Alfredo Bumblausko straipsnis, skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečiui.

Monetas nukaldino UAB „Lietuvos monetų kalykla“, tiražas – 5000 vienetų.

[Plačiau informuoja Lietuvos bankas: http://www.lb.lt/lt/banknotai/progines_tukstantmeciui1.html ; http://www.lb.lt/news/pg.dll?f=1&did=1698&lng=LT ]


Alfredas BUMBLAUSKAS. Lietuvos tūkstantmetis [Straipsnis paskelbtas Lietuvos banko lankstinuke, išleistame kartu su pirmąja 100 litų moneta iš serijos, skirtos Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmečiui]. Vilnius,2007.


PLAKATAI IR LANKSTINUKAI

Maloniai kviečiame jų pasiimti LTM direkcijoje.

 

 

 
 Dail. Rimvydas Kepežinskas,
Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcija, 2008
Plakato formatas 100x70 cm

 

 

 

Dizaineris Robertas Jucaitis

Plakato formatas 100x70 cm

 

 

 

Maketavo "Savas takas"

Plakato formatas 70x50 cm


S. Daukanto a. 3,
LT-01021 Vilnius
Įstaigos kodas 188709098
Tel./faks. (8 5) 266 40 83
 
Mums galite parašyti:
lietuvai1000@prezidentas.lt

  © Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcija, 2008